Skip to main content

Lakástakarékpénztár
  1. Kezdőlap
  2. /
  3. Biztosítás
  4. /
  5. Lakástakarékpénztár

Lakástakarékpénztár

A lakástakarékpénztár (LTP) olyan szakosított hitelintézet, amely kizárólag lakáscélú betétek gyűjtésével és lakáscélú hitelek nyújtásával foglalkozik. Az LTP rendszere az elmúlt években jelentős átalakulásokon ment keresztül Magyarországon, különösen a 2018-as állami támogatás megszűnését követően, ami jelentős változásokat hozott a piacra.

2018 októberében megszűnt az állami támogatás a lakás-előtakarékossági szerződések esetében. Ezzel a lépéssel a korábban évente elérhető 30%-os, legfeljebb 72 000 forintos támogatás kikerült a rendszerből, ami alapvetően megváltoztatta az LTP termékek vonzerejét. 2018-ban még mintegy 1,5 millió aktív szerződést tartottak nyilván, de 2024-re ez a szám jelentősen csökkent. A lakástakarékpénztáraknak újra kellett gondolniuk termékpalettájukat, hogy továbbra is vonzóak maradjanak a megtakarítók számára.

AZ LTP FELTÁMADÁSA

Az állami támogatás megszűnését követően a lakástakarékpénztárak különböző kamatbónuszokkal próbálták visszanyerni ügyfeleik bizalmát. Bár a Fundamenta, mint piacvezető az átmeneti időszakban is elérhető volt különböző termékekkel, az igazi áttörést 2023 márciusában az OTP, majd májusban az ERSTE újbóli piacra lépése hozta meg:

OTP LAKÁSTAKARÉK

  • Prémium 4x10 10%-os prémium
  • Prémium 8x30 30%-os prémium

ERSTE LAKÁSTAKARÉK

  • EgyOtthon 15% kamatbónusz 5 évre
  • EgyOtthon 30% kamatbónusz 8 évre
  • EgyOtthon Rugalmas 30% kamatbónusz 10 évre

FUNDAMENTA

  • Gyarapodó Lakásszámla 5-40%-os kamatbónusz
  • Gyerek Lakásszámla 30%-os kamatbónusz
  • Otthontervező Lakásszámla 5%-os kamatbónusz (társasházaknak!!!)

 

Ezek a kamatbónuszok jelentős vonzerőt jelentenek, különösen az állami támogatás megszűnését követően, és lehetővé teszik, hogy a megtakarítók még mindig kedvező feltételekkel növelhessék vagyonukat lakáscéljaik megvalósítása érdekében.

A LAKÁSTAKARÉKPÉNZTÁRAK JÖVŐJE

A lakástakarékpénztárak 2024-ben is fontos szerepet töltenek be a magyar lakáscélú finanszírozási piacon, még az állami támogatás megszűnése után is.  A különböző mértékű kamatbónuszok bevezetése sikeresen pótolja az állami támogatás megszűnését, és vonzóvá teszi a megtakarítási formát azok számára, akik biztos pénzügyi megoldásokat keresnek hosszú távra. Az LTP-k így továbbra is stabilan helytállnak a piacon, és a jövőben is fontos szereplői maradhatnak a lakáscélú megtakarításoknak Magyarországon.

Biztosítások típusai

Személyre szabott biztosítási megoldásokat kínálunk az Ön igényeihez igazítva.

Vagyonbiztosítás

Vagyontárgyakban bekövetkező károk ellen...

Élet/Egészségbiztosítás

Az egyik legfontosabb pénzügyi eszköz...

Utasbiztosítás

A zavartalan pihenés érdekében...

Lakástakarék

Lakáscélú betétek gyűjtése és lakáscélú hitelek nyújtása...

szakértői cikkek

Legfrisebb ingatlanhitelezéssel kapcsolatos hírek, információk szakértőinktől

A kormány legújabb rendeletmódosítása jelentős változásokat hozott a Vidéki Otthonfelújítási támogatás feltételeiben. Az egyik legfontosabb újdonság, hogy a támogatás immár a nyugdíjasok számára is elérhetővé vált. Ez eddig kizárólag a legalább egy gyermeket nevelő családok számára volt elérhető, azonban a friss jogszabály-módosítás bővítette a jogosultak körét. Kik igényelhetik a támogatást? A rendelet pontosan meghatározza, hogy […]
A 2025-ös vidéki otthonfelújítási program új lehetőségeket nyit azoknak, akik szeretnék korszerűsíteni, felújítani vagy bővíteni vidéki ingatlanjaikat. A program jelentős támogatást kínál, de sokan nem tudják, hogy a legjobb megoldás nem feltétlenül a teljes önerő vagy a támogatások igénybevétele, hanem a jól megtervezett hitelfelvétel is lehet. Miért érdemes hitelben gondolkodni? Az otthonfelújítás nemcsak anyagi befektetés, […]
A Széchenyi Kártya hitelprogram fontos szerepet játszik a magyar vállalkozások finanszírozásában, és a legújabb kamatcsökkentés tovább növeli annak vonzerejét. A program célja, hogy támogassa a kis- és középvállalkozásokat, segítve őket a gazdasági fejlődésben, versenyképességük növelésében, és a munkahelyek teremtésében. A Széchenyi Kártya hitelprogram keretében különböző pénzügyi termékek érhetők el, mint például a beruházási hitel, forgóeszközhitel, […]